Tisztelt Honlaplátogató!
Köszöntjük a Határőr Kultúráért Alapítvány weboldalán.

A Határőr Kultúráért Alapítványt (HÖK) a Budapest Környéki Törvényszék 1400/Pk.60085/2022. ügyszámon 2022.03.18-án vette fel a civil szervezetek nyilvántartásába. A HÖK alapításának célja a magyar határőrizeti szervek, de különösen a Határőrség (1945-2007.) kulturális örökségének megőrzése, valamint információs, kommunikációs és tudományos tevékenység végzése. Az alapítvány alapító okirat szerinti célja „a határőr kultúrát érintő javak felkutatása, megőrzése, terjesztése és a határőr hagyományok ápolása, valamint a határőr hagyományok ápolására szerveződött civil szervezetek között együttműködés, párbeszéd erősítése.” A HÖK által gondozott határőr kultúrához kapcsolódó tematikus gyűjtemény és budapesti székhelyű emlékszoba nagyban hozzájárul a testületi szellem megőrzéséhez és a Határőrség emlékének méltó megjelenítéséhez. Jelen honlap indulásáig a 39 személy felajánlásaiból származó közel 400 emléktárgy, egyenruha, valamint az önálló rendfokozat, kitüntetés és díszjel gyűjtemény több száz tétele kiválóan alkalmas a testület mindennapjainak, hagyományainak és értékeinek nyilvános bemutatására, ugyanakkor fontos küldetésünknek tekintjük valamennyi tárgyi emlék megőrzését, és a legmegfelelőbb emlékhelyre történő eljuttatását. Az emléktárgy gyűjtemény létrehozása, bővítése, megőrzése, gondozása és ellenszolgáltatás nélküli kutathatóvá tétele mellett kiemelt szerepet szánunk a birtokunkba kerülő dokumentumok és fényképek digitalizálásának és közzétételének, amellyel nem csak a kutatóknak kínálunk értékes forrásanyagokat, hanem minden érdeklődőnek, volt sorállományú vagy hivatásos határőrnek, de akár a rendvédelmi hivatás iránt érdeklődő fiatalnak is biztosítjuk e kiváló szervezet megismerésének lehetőségét. A határőr kultúra nyilvános bemutatása és elismertségének növelése érdekében a HÖK együttműködik a katonai és rendvédelmi hagyományőrző egyesületekkel, tudományos társaságokkal, civil szervezetekkel, amelyek között összekötő kapocsként is kíván szolgálni rendezvényei és tájékoztató tevékenysége révén. A HÖK ügyvezető szerve a Kuratórium, amely három, határozott időre választott tagból áll. A Kuratórium elnöke Vájlok László , tagjai pedig Dr. Balla József és Vedó Attila. (A kuratórium elnökének és tagjainak szakmai önéletrajza a névre kattintva érhető el.) Az alapítvány nyílt, vagyis tevékenységét és céljait bárki támogathatja, tagfelvételét bárki kérheti, amelyről a Kuratórium dönt. A HÖK tagjainak és támogatóinak listája az alábbi linken érhető el. Honlapunk folyamatos fejlesztés és feltöltés alatt áll, így ha nem talál választ tevékenységünkkel kapcsolatos további kérdésére, lépjen velünk kapcsolatba e-mail elérhetőségünkön.

„Múlt nélkül nincs jövő, s mennél gazdagabb a múltad, annál több fonálon kapaszkodhatsz a
jövőbe.” /Babits Mihály/

Tisztelettel:
Vájlok László
a HÖK Kuratóriumának elnöke

Határőr Kultúráért Alapítvány alapadatai:
Nyilvántartási szám: 13-01-0004281
Adószám: 19327293-1-41
Statisztikai számjel: 19327293-9499-569-13
Bankszámlaszám: 10103850-16248000-01006006 (MKB)
Székhely és postacím: 2310 Szigetszentmiklós, Hullám köz 12.
Honlap: hokalapitvany.hu
Elérhetőség: Vedó Attila