Alapítványunk részvétele a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Kar napja alkalmából rendezett estélyen

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Kara első alkalommal, de hagyományteremtő céllal Kari Napi Estélyt rendezett 2023. 11. 17-én, melynek a Honvéd Kulturális Központ, a Stefánia Palota adott otthont. A rendezvényen a Határőr Kultúráért Alapítvány is képviseltette magát a Kuratórium két tagjával.

Az eseményt megtisztelte jelenlétével Balogh János r. altábornagy, országos rendőrfőkapitány, Góra Zoltán tűzoltó altábornagy, a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság főigazgatója, Gömbös Sándor r. dandártábornok, az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság főigazgatója, Schmehl János bv. vezérőrnagy, az országos parancsnok biztonsági és fogvatartási helyettese, Seres József r. ezredes, az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság általános főigazgató-helyettese, Janza Frigyes ny. r. vezérőrnagy, a BM oktatási főszemlélője és Boda József ny. nemzetbiztonsági vezérőrnagy, a BM képviselője az egyetem Tanácsadói Testületében.

Kovács Gábor r. vezérőrnagy, a Rendészettudományi Kar dékánja megnyitó gondolataiban megemlékezett a szervezeti kultúra fontosságáról, amelynek – értelmezésünk szerint – a határőr hagyományok ápolása is része. A Kar és az Alapítvány kapcsolata konstruktív és előremutató, a hagyományőrzés és az oktatás – egyúttal a szervezeti kultúrára nevelés – pedig jól kiegészítik egymást. A jó kapcsolat indította az Alapítványt arra, hogy az est egyik fénypontjának számító tombolasorsolásra nyereményt ajánljon fel. A meleglevegős sütő szerencsés nyertese Dr. Farkas Johanna, akinek Dr. Vedó Attila, a Kuratórium tagja adta át a konyhai eszközt. Használatához ezúton is sok örömöt kívánunk.

A rendezvényről további híreket a következő linken olvashatnak: